Цифровий двійник: рекомендовано покрокове наближення
24.03.2018

Концепція цифрових двійників для виробів машинобудівної галузі існує вже декілька десятиліть. Деталізовані цифрові моделі, що вичерпно описують конструкцію виробів, використовуються при проектуванні та виробництві машин, заміщаючи креслення у якості первинного носія технічної інформації. Такий підхід вже є досить розвиненим та широко застосовується, оскільки відкриває широкі можливості для зменшення вартості та оптимізації конструкції виробів.

 

Цифровий двійник виробу, у сучасному розумінні, є розвитком згаданого підходу до проектування, та, на відміну від моделей для виробництва, призначений для його експлуатації та фокусується на процесах, що з ним відбуваються, та представленні стану виробу в реальному часі. Він включає в себе 3D-візуалізацію, систему збору та систематизації даних з сенсорів, якими оснащений виріб, засоби технічної діагностики, засоби симуляції робочих процесів, масиви інформації щодо комплектуючих та бази знань технічної підтримки.

 

Розвиток хмарних технологій та інтернету речей, автоматизації процесу та штучного інтелекту, здешевшання сенсорів та обчислювальних потужностей створюють передумови для подальшого розвитку цієї концепції. Наразі технічні можливості дозволяють побудувати та використовувати віртуальну модель такого комплексного об'єкту як судно в цілому.

 

Створення подібних моделей є ключовим фактором для переходу до більш системного підходу до експлуатації суден.

 

Нещодавно опублікована доповідь DNV-GL (доступна за посиланням) розкриває потенціал цієї концепції для морської галузі.

 

Віртуальна модель забезпечує дистанційне спостереження за показниками сенсорів та системне накопичення їх даних, що може бути використано для моніторингу ефективності роботи систем судна, складання картини його технічного стану, визначення можливих удосконалень, як то оптимізація режимів роботи головної енергетичної установки або необхідність оновлення окремих агрегатів, порівнянні характеристик та ефективності різних суден судновласника. Отримані структуровані дані можуть використовуватися як база знань для подальшого аналізу з метою оптимізації конструкції судна, проектування нових суден, розробки спеціалізованих програмних продуктів. Доступність динамічної віртуальної моделі покращує комунікацію між сторонами процесу експлуатації судна - судновласником, наземними службами, екіпажем, наглядовими органами. Технологія цифрових двійників має важливе значення для ефективної та безпечної експлуатації автономних суден.

 

На сьогоднішній день подальший розвиток цифрових двійників є одним з топових технологічних трендів, в одному ряду із розвитком доповненої реальності, розумних технічних засобів, розмовних інтерфейсів тощо.

 

Поточні зусилля фокусуються на розвитку платформи для об'єднання окремих елементів у загальну екосистему цифрового двійника. Передумовою для інтеграції та кооперації такої системи є більш широке впровадження стандартів та розробка нових стандартів, наприклад, таких що визначають формати даних, комунікацій, моделей та інтерфейсів

 

 by Ahead

Меню
Вход

Меню

Путеводитель по форуму

Соц. сети

Вход на сайт
E-mail
Пароль
E-mail
После отправления, в течении 5 минут к Вам на почту придут инструкции по восстановлению пароля.
Регистрация
Логин
E-mail
Пароль
Войти через
Форма обратной связи
E-mail
Сообщение
Добавление темы
RU EN
Вы можете загрузить следующие форматы: jpg, png, bmp, pdf, gif, docx, xlsx, pptx, zip, rar.
Размер не должен превышать 100 МБ